  • 04732.25MXL
04732.25MXL
advertisement
Manufacturer No:
04732.25MXL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-04732.25MXL
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
04732.25MXL datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04732.25MXL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PICO® II 473
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.280L 3.43mmx7.11mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Resistance
    63mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    2.25A
  • Current Rating
    2.25A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, PSE, UR
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    9.28
  • DC Cold Resistance
    0.063Ohms
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.112mm