  • 0452.500MR
0452.500MR
advertisement
Manufacturer No:
0452.500MR
HK JDW NO:
461-0452.500MR
Datasheet:
0452.500MR
Description:
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC
Step5Bar-code shipping tag
0452.500MR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    NANO²® 452
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.106W x 0.106 H 6.10mmx2.69mmx2.69mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Resistance
    700mOhm
  • Terminal Finish
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    500mA
  • Reference Standard
    CSA; UL
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, UR
  • Body Length or Diameter
    6.1mm
  • Body Breadth
    2.69 mm
  • Physical Dimension
    6.1mm x 2.69mm x 2.69mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.24
  • DC Cold Resistance
    0.7Ohm
  • Blow Characteristic
    TIME LAG
  • Height
    2.6924mm