  • 0451.800NR
0451.800NR
advertisement
Manufacturer No:
0451.800NR
HK JDW NO:
461-0451.800NR
Datasheet:
0451.800NR
Description:
0451.800NR datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0451.800NR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    NANO²® 451
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.106W x 0.106 H 6.10mmx2.69mmx2.69mm
  • Pbfree Code
    no
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, cULus
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.2654
  • DC Cold Resistance
    0.1355Ohm