  • 0402ZC223KAT2C
0402ZC223KAT2C
advertisement
Manufacturer No:
0402ZC223KAT2C
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-0402ZC223KAT2C
Package:
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
0402ZC223KAT2C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1mm