  • 0402YD273KAT2A\10K
0402YD273KAT2A\10K
advertisement
Manufacturer No:
0402YD273KAT2A\10K
HK JDW NO:
66-0402YD273KAT2A\10K
Package:
0402
Datasheet:
Description:
27nF Ceramic Capacitor 10% 0402
Step5Bar-code shipping tag
0402YD273KAT2A\10K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    560μm
  • Length
    1mm