  • 0402PA-3N5XGLU
0402PA-3N5XGLU
advertisement
Manufacturer No:
0402PA-3N5XGLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0402PA-3N5XGLU
Package:
Datasheet:
0402PA-3N5XGLU
Step5Bar-code shipping tag
0402PA-3N5XGLU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 14 hours ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1.4A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    3.5 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    8.75GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    58
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    82
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    35mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0035 µH
  • Height
    660μm
  • Length
    1.19mm