  • 0402HP-9N5XJLW
0402HP-9N5XJLW
advertisement
Manufacturer No:
0402HP-9N5XJLW
HK JDW NO:
3194-0402HP-9N5XJLW
Step5Bar-code shipping tag
0402HP-9N5XJLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 11 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    9.5 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    4.7GHz
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    64
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    90
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    75mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0095 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.09mm