  • 0402HP-7N5XGLW
0402HP-7N5XGLW
advertisement
Manufacturer No:
0402HP-7N5XGLW
HK JDW NO:
3194-0402HP-7N5XGLW
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11644
Step5Bar-code shipping tag
0402HP-7N5XGLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    7.5 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    5.4GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Q Factor
    82
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0075 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.09mm