  • 0402HP-6N8XJLU
0402HP-6N8XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402HP-6N8XJLU
HK JDW NO:
3194-0402HP-6N8XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0402HP-6N8XJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    6.8 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    68
  • Q Factor
    94
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    55mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0068 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.09mm