  • 0402HP-2N7EJTS
0402HP-2N7EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HP-2N7EJTS
HK JDW NO:
216-0402HP-2N7EJTS
Datasheet:
0402HP-2N7EJTS
Description:
Quantity:
In Stock : 14667
Step5Bar-code shipping tag
0402HP-2N7EJTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0402HP
  • Size / Dimension
    0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Inductance
    2.7nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    56mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    13GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    62
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    1.5A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 900MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm