  • 0402HP-25NXJLU
0402HP-25NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402HP-25NXJLU
HK JDW NO:
3194-0402HP-25NXJLU
Package:
0402
Step5Bar-code shipping tag
0402HP-25NXJLU
    Select All
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    25 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.15GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    57
  • Q Factor
    73
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.025 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.09mm
  • Width
    710μm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C