  • 0402HP-120EGTS
0402HP-120EGTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HP-120EGTS
HK JDW NO:
216-0402HP-120EGTS
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
0402HP-120EGTS
Description:
Quantity:
In Stock : 5033
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0402HP-120EGTS
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0402HP
  • Size / Dimension
    0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    4.4GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    66
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    1.2A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 900MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm