  • 0402HL-821XJRU
0402HL-821XJRU
advertisement
Manufacturer No:
0402HL-821XJRU
HK JDW NO:
3194-0402HL-821XJRU
Package:
Datasheet:
0402HL-821XJRU
Step5Bar-code shipping tag
0402HL-821XJRU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 14 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    90mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    820 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    90mA
  • Frequency - Self Resonant
    385MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Q Factor
    12
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    5.85Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.82 µH
  • Height
    560μm
  • Length
    1.22mm