  • 0402HL-511XJRW
0402HL-511XJRW
advertisement
Manufacturer No:
0402HL-511XJRW
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0402HL-511XJRW
Package:
0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0402HL-511XJRW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Package / Case
    0402
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    510 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    450MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    12
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    12
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.5Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.51 µH
  • Height
    560μm
  • Length
    1.22mm