  • 0402CS-51NXGLW
0402CS-51NXGLW
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-51NXGLW
HK JDW NO:
3194-0402CS-51NXGLW
Package:
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-51NXGLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Inductance
    51 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.75GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    820mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.051 µH
  • Length
    1.19mm