  • 0402CS-30NXJLU
0402CS-30NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-30NXJLU
HK JDW NO:
3194-0402CS-30NXJLU
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-30NXJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    400mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    30 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.35GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    39
  • Q Factor
    39
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    300mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.03 µH
  • Height
    660μm
  • Width
    640μm
  • Length
    1.19mm