  • 0402CS-2N4XJLU
0402CS-2N4XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-2N4XJLU
HK JDW NO:
3194-0402CS-2N4XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-2N4XJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    790mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    2.4 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    790mA
  • Frequency - Self Resonant
    10.5GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    68
  • Q Factor
    68
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    68mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0024 µH
  • Length
    1.19mm