  • 0402BB473K160YT
0402BB473K160YT
advertisement
Manufacturer No:
0402BB473K160YT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-0402BB473K160YT
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
0402BB473K160YT
Description:
0.047μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 8167
Step5Bar-code shipping tag
0402BB473K160YT
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm