  • 0402AS-5N6J-01
0402AS-5N6J-01
advertisement
Manufacturer No:
0402AS-5N6J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-0402AS-5N6J-01
Step5Bar-code shipping tag
0402AS-5N6J-01
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    5.6 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    760mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.8GHz
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    22
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0056 µH