  • 0402AF-200XJLW
0402AF-200XJLW
advertisement
Manufacturer No:
0402AF-200XJLW
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0402AF-200XJLW
Package:
0402
Datasheet:
0402AF-200XJLW
Description:
Quantity:
In Stock : 352
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0402AF-200XJLW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Package / Case
    0402
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    20 nH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    1.6A
  • Frequency - Self Resonant
    2.6GHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    50mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.02 µH
  • Height
    660μm
  • Length
    1.12mm