  • 04025J2R0QBSTR
04025J2R0QBSTR
advertisement
Manufacturer No:
04025J2R0QBSTR
HK JDW NO:
66-04025J2R0QBSTR
Package:
0402
Datasheet:
Description:
ACCU-F/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04025J2R0QBSTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Positive Tolerance
    1.5%
  • Negative Tolerance
    1.5%
  • Height
    0.4mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.55mm