  • 04025C151KAT2A\10K
04025C151KAT2A\10K
advertisement
Manufacturer No:
04025C151KAT2A\10K
HK JDW NO:
66-04025C151KAT2A\10K
Package:
0402
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor 10% 0402
Step5Bar-code shipping tag
04025C151KAT2A\10K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    560μm
  • Length
    1mm