  • 04023C103KAT2A\10K
04023C103KAT2A\10K
advertisement
Manufacturer No:
04023C103KAT2A\10K
HK JDW NO:
66-04023C103KAT2A\10K
Package:
0402
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 0402
Step5Bar-code shipping tag
04023C103KAT2A\10K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    25V
  • Height
    560μm
  • Length
    1mm