  • 04022JR55ZBSTR500
04022JR55ZBSTR500
advertisement
Manufacturer No:
04022JR55ZBSTR500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
5781-04022JR55ZBSTR500
Package:
0402
Datasheet:
04022JR55ZBSTR500
Description:
Cap Silicon 0.55pF 200V 0±30ppm/°C 0.01pF SMD 0402 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04022JR55ZBSTR500
  • Package / Case
    0402
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.01pF
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Flat
  • Voltage
    200VDC