  • 04021J0R9PBSTR500
04021J0R9PBSTR500
advertisement
Manufacturer No:
04021J0R9PBSTR500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
5781-04021J0R9PBSTR500
Package:
0402
Datasheet:
04021J0R9PBSTR500
Description:
Cap Silicon 0.9pF 100V 0±30ppm/°C 0.02pF SMD 0402 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04021J0R9PBSTR500
  • Package / Case
    0402
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.02pF
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Flat
  • Voltage
    100VDC