  • 04020KA-24L-AL-00
04020KA-24L-AL-00
advertisement
Manufacturer No:
04020KA-24L-AL-00
HK JDW NO:
567-04020KA-24L-AL-00
Package:
Datasheet:
04020KA-24L-AL-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04020KA-24L-AL-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.055lb 24.95g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    04020KA
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Voltage Range
    20V~25.2VDC