  • 0327-010-X5U0-152M
0327-010-X5U0-152M
advertisement
Manufacturer No:
0327-010-X5U0-152M
HK JDW NO:
221-0327-010-X5U0-152M
Package:
Axial, Bushing - 2 Hooked Leads
Description:
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0327-010-X5U0-152M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    0327
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.750L 7.92mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    X5U
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage
    500V
  • Max Current Rating
    20A
  • Current
    20A
  • Max Voltage Rating (DC)
    500V
  • Thread Size
    5/16
  • Insertion Loss
    22dB @ 100MHz
  • Length
    19.05mm