  • 0325.200VXP
0325.200VXP
advertisement
Manufacturer No:
0325.200VXP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0325.200VXP
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
Datasheet:
0325.200VXP
Description:
0325.200VXP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0325.200VXP
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
  • Terminal Shape
    PIN WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    325
  • Size / Dimension
    0.275Diax1.288L 6.99mmx32.72mm
  • Resistance
    6.77Ohm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    200mA
  • Reference Standard
    CE
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE
  • Body Length or Diameter
    6.985mm
  • Physical Dimension
    6.985mm x 32.72mm
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    0.213
  • DC Cold Resistance
    6.77Ohm
  • Body Height
    32.72mm