  • 028707.5PXS
028707.5PXS
advertisement
Manufacturer No:
028707.5PXS
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-028707.5PXS
Package:
Blade, ATO/ATC
Datasheet:
028707.5PXS
Description:
FUSE ATO 32V NYLON SILVER 7.5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
028707.5PXS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, ATO/ATC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ATOF®
  • Size / Dimension
    0.752Lx0.201W x 0.484 H 19.10mmx5.10mmx12.30mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    10.91Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Color
    Brown
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    7.5A
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1kA
  • Melting I2t
    60
  • DC Cold Resistance
    10.91Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Height
    12.2936mm