  • 023001.5HXSW
023001.5HXSW
advertisement
Manufacturer No:
023001.5HXSW
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-023001.5HXSW
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
023001.5HXSW datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
023001.5HXSW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Bulk
  • Termination
  • Resistance
    107mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, METI, UL
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    14.5034mm