  • 02193.15MRAET1P
02193.15MRAET1P
advertisement
Manufacturer No:
02193.15MRAET1P
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-02193.15MRAET1P
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
02193.15MRAET1P
Description:
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
Step5Bar-code shipping tag
02193.15MRAET1P
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Terminal Shape
    PIN WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    219XA
  • Size / Dimension
    0.228Diax0.886L 5.80mmx22.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    17mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Current Rating
    3.15A
  • Reference Standard
    BSI, CCC, CE, CSA, PSE, UL, VDE
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, PSE, SEMKO, UL, VDE
  • Body Length or Diameter
    5.5mm
  • Physical Dimension
    5.5mm x 21.5mm
  • Working Voltage
    250V
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    150A
  • Melting I2t
    202
  • DC Cold Resistance
    0.0231Ohm
  • Circuit Protection Type
    Electric Fuse
  • Blow Characteristic
    TIME LAG
  • Fuse Size
    5x20mm
  • Body Height
    21.5mm