  • 0215.200VXP
0215.200VXP
advertisement
Manufacturer No:
0215.200VXP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0215.200VXP
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0215.200VXP
Description:
0215.200VXP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0215.200VXP
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    215
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    1.84Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Current Rating
    200mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, SEMKO, UL, VDE
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1.5kA
  • Melting I2t
    0.34
  • DC Cold Resistance
    1.84Ohms
  • Length
    19.9898mm