  • 0215.200H
0215.200H
advertisement
Manufacturer No:
0215.200H
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0215.200H
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0215.200H
Description:
0215.200H datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0215.200H
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    215
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.75Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    200mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    UL
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1.5kA
  • Melting I2t
    0.37
  • DC Cold Resistance
    1.75Ohm