  • 0201ZK150FBSTR
0201ZK150FBSTR
advertisement
Manufacturer No:
0201ZK150FBSTR
HK JDW NO:
5781-0201ZK150FBSTR
Package:
0201
Datasheet:
0201ZK150FBSTR
Description:
Cap Silicon 15pF 10V 0±60ppm/°C 1% SMD 0201 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0201ZK150FBSTR
  • Package / Case
    0201
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Flat
  • Voltage
    10VDC