  • 0201ZJ1R9PBSTR
0201ZJ1R9PBSTR
advertisement
Manufacturer No:
0201ZJ1R9PBSTR
HK JDW NO:
66-0201ZJ1R9PBSTR
Package:
0201
Datasheet:
0201ZJ1R9PBSTR
Description:
1.9pF Ceramic Capacitor 2 Terminations 0201
Step5Bar-code shipping tag
0201ZJ1R9PBSTR
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Positive Tolerance
    1.0526%
  • Negative Tolerance
    1.0526%
  • Height
    0.225mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.325mm