  • 0201DS-1N5XJLU
0201DS-1N5XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0201DS-1N5XJLU
HK JDW NO:
3194-0201DS-1N5XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0201DS-1N5XJLU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance
    1.5 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    17GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    28
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    90mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0015 µH
  • Height
    450μm
  • Length
    580μm
  • Width
    460μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    600mA