  • 0201BN1R5C500YT
0201BN1R5C500YT
advertisement
Manufacturer No:
0201BN1R5C500YT
HK JDW NO:
438-0201BN1R5C500YT
Datasheet:
0201BN1R5C500YT
Description:
1.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 2676
Step5Bar-code shipping tag
0201BN1R5C500YT
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.5pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm