  • 02013J2R0ABWTR
02013J2R0ABWTR
advertisement
Manufacturer No:
02013J2R0ABWTR
HK JDW NO:
66-02013J2R0ABWTR
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP THIN FILM 2PF 25V 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
02013J2R0ABWTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
  • HTS Code
  • Capacitance
    2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7/13 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-STD-202F
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    275μm
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.325mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C