  • 0024A0021-9X-L013
0024A0021-9X-L013
advertisement
Manufacturer No:
0024A0021-9X-L013
HK JDW NO:
798-0024A0021-9X-L013
Package:
Datasheet:
0024A0021-9X-L013
Description:
COAX CABLE-HIGH PERFO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0024A0021-9X-L013
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Insulation Material
    FEP
  • Dielectric Material
    Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Published
    2005
  • Series
    CHEMINAX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Clear, White
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Twinaxial
  • Impedance
    100Ohms
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19 Strands / 36 AWG
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Wire/Cable Diameter
    3.68 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    90%
  • Dielectric Diameter
    0.054 (1.37mm)