  • ZRA125N803TA
ZRA125N803TA
advertisement
Manufacturer No:
ZRA125N803TA
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-ZRA125N803TA
Package:
SOIC
Datasheet:
ZRA125N803TA
Description:
PMIC 1 Channel SOIC
Quantity:
In Stock : 10120
Step5Bar-code shipping tag
ZRA125N803TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    3%
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    1.25V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Analog IC - Other Type
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    5mA
  • Voltage - Output
    1.25V
  • Reference Type
    Shunt
  • Current - Cathode
    50μA
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm