  • ZR40402R25STOA
ZR40402R25STOA
advertisement
Manufacturer No:
ZR40402R25STOA
HK JDW NO:
233-ZR40402R25STOA
Package:
E-Line-3
Datasheet:
ZR40402R25STOA
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZR40402R25STOA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    E-Line-3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Terminal Position
    SINGLE
    ZR404
  • JESD-30 Code
    R-PSIP-T3
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Number of Channels
  • Current - Output
    15mA
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    2.45V
  • Min Output Voltage
    2.5V
  • Current - Cathode
    60μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    45μVrms
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.285mm