  • ZNBG3210Q20TC
ZNBG3210Q20TC
advertisement
Manufacturer No:
ZNBG3210Q20TC
HK JDW NO:
233-ZNBG3210Q20TC
Package:
20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ZNBG3210Q20TC
Description:
20 Terminations5V~10V 20 Pin ZNBG3210 Specialized Power Management ICs1 Functions
Purchasing and Inquiry
ZNBG3210Q20TC Overview
It is acceptable to ship in the direction of Tape & Reel (TR) .The package is conveniently packaged the power management in 20-SSOP (0.154, 3.90mm Width) .Surface Mount is a universal mounting method that is easy to adapt.Among other applications, this power management targets Bias Controller .Ideally, the operating temperature of the power management ic should be set at -40°C~70°C in order to prevent malfunction.For its operation, the power management uses 5V~10V voltage.Getting more power ic's pin-to-pin solutions can be found by searching ZNBG3210 .The power managment ic has 20 terminals.The IC has been praised a lot for its capability of being a ANALOG CIRCUIT analog instruments designs.A power managment ic with 20 pins is available.A Surface Mount allows mounting on a PCB or other board.It is capable of handling a variety of demanding tasks when powered by 5V voltage.This power ic has 20 pins in its pinout.The power management ic is powered by a voltage of 25mA volts.In order for the ic supplies to begin working, it must have at least 5V .Voltages greater than 10V should not be applied to the power supply ic.
ZNBG3210Q20TC Features
Mainly used in Bias Controller applications
Operating temperature: -40°C~70°C
ANALOG CIRCUIT analog IC
ZNBG3210Q20TC Applications
There are a lot of Diodes Incorporated ZNBG3210Q20TCPower Management applications.
  • GPS
  • Termination Voltage
  • Motherboard
  • System Thermal for Servers
  • Computing
  • Portable Navigation Devices
  • Electronic Test Equipment
  • Networking Equipment
  • Set-Top-Box
  • Port/cable adapters
Step5Bar-code shipping tag
ZNBG3210Q20TC
  • Package / Case
    20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    20
  • Voltage - Supply
    5V~10V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Base Part Number
    ZNBG3210
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    10V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    5V
  • Operating Supply Current
    25mA
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Length
    8.65mm
  • Width
    3.9116mm