Z0221524VSCR4508TR
Z0221524VSCR4508TR
899-Z0221524VSCR4508TR
44-LCC (J-Lead)
Modem Z02215 24.6MHz 44-LCC (J-Lead)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
Z0221524VSCR4508TR Overview
There is a possibility of mounting PCBs on Surface Mount.The 44-LCC (J-Lead) is well known in the electronics industry for its low package costs.There is a 4.5V~5.5V Supply Voltage that is needed for normal operation.Packing materials Tape & Reel (TR) are used.In order to identify related parts, we can use the Base Part Number Z02215.The Surface Mount-shaped mount is used.It operates at 24.6MHz Hz.
Z0221524VSCR4508TR Features
44-LCC (J-Lead) package
the frequency of 24.6MHz
Z0221524VSCR4508TR Applications
There are a lot of Zilog Z0221524VSCR4508TR Modems ICs & Modules applications.
- Vehicle, ship, aircraft navigation and positioning
- Changeing the frequency from IF to RF
- Single to Multimode Fiber Conversion
- IPTV front end
- Wireless access points
- Wireless multimedia center in smart home
- Single fiber bidirectional application
- Long-distance fiber optic network applications
- Satellite communications networks
- Shortwave receiver
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
Z0221524VSCR4508TR
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Zilog899-Z0220516PSG196128-DIP (0.600, 15.24mm)2-3 Days-Add Compare
Zilog899-Z0220516SSG196128-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 Days-Add Compare
Zilog899-Z0220516SSGR364128-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Zilog899-Z0220516SSGR429228-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare