  • Z-15GK55-MR 1M
Z-15GK55-MR 1M
advertisement
Manufacturer No:
Z-15GK55-MR 1M
HK JDW NO:
607-Z-15GK55-MR 1M
Package:
Datasheet:
Z-15GK55-MR 1M
Description:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Step5Bar-code shipping tag
Z-15GK55-MR 1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -15°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    Z
  • Feature
    Cable Length 1m
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    15A AC 6A DC
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Overtravel
    0.062 (1.6mm)
  • Differential Travel
    0.002 (0.05mm)
  • Pretravel
    0.090 (2.3mm)
  • Operating Position
    1.110 (28.2mm)