  • YC324-JK-0716KL
YC324-JK-0716KL
advertisement
Manufacturer No:
YC324-JK-0716KL
HK JDW NO:
898-YC324-JK-0716KL
Datasheet:
YC324-JK-0716KL
Step5Bar-code shipping tag
YC324-JK-0716KL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    16kOhm
  • Working Voltage
    200V
  • Power Per Element
    125mW
  • Element Power Dissipation
    0.125W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm