  • YC124-FR-074K99L
YC124-FR-074K99L
advertisement
Manufacturer No:
YC124-FR-074K99L
HK JDW NO:
898-YC124-FR-074K99L
Datasheet:
YC124-FR-074K99L
Step5Bar-code shipping tag
YC124-FR-074K99L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhm
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm