  • YC102-JR-079K1L
YC102-JR-079K1L
advertisement
Manufacturer No:
YC102-JR-079K1L
HK JDW NO:
898-YC102-JR-079K1L
Datasheet:
YC102-JR-079K1L
Step5Bar-code shipping tag
YC102-JR-079K1L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.024W 0.80mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0313W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    15V
  • Power Per Element
    31mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm