  • YC102-FR-07100RT
YC102-FR-07100RT
advertisement
Manufacturer No:
YC102-FR-07100RT
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-YC102-FR-07100RT
Package:
0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC102-FR-07100RT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YC102-FR-07100RT
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Case Code (Metric)
    0805
  • Case Code (Imperial)
    0302
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    31mW
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    YC102
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.024W 0.80mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±1%