  • YB226CWSKW01-5F24-FB
YB226CWSKW01-5F24-FB
advertisement
Manufacturer No:
YB226CWSKW01-5F24-FB
HK JDW NO:
558-YB226CWSKW01-5F24-FB
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 2986
Step5Bar-code shipping tag
YB226CWSKW01-5F24-FB
    Select All
  • Mount
    Front, Panel, Sealed
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Published
    2009
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Square, Button, Flush
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 21.00mm2
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VDC