  • Y6073100K000S9L
Y6073100K000S9L
advertisement
Manufacturer No:
Y6073100K000S9L
HK JDW NO:
890-Y6073100K000S9L
Step5Bar-code shipping tag
Y6073100K000S9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, NON INDUCTIVE
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Spacing
    5.08mm
  • Height
    10.033mm
  • Height Seated (Max)
    0.395 10.03mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    VHP203
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm